خسارت در حمل و نقل

خسارت در حمل و نقل

خودرو جنوب همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد.در این راستا و جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه خسارت و آسیب در هنگام حمل و نقل توسط شرکت ها (شرکت ملی پست ایران ، تیپاکس ، باربری) ، خودرو جنوب هنگام ثبت سفارش (برای ارسال سفارشات مشتریان ساکن در شهرستان ها) ، گزینه ای با عنوان بسته بندی ویژه در نظر گرفته است و در صورت تمایل شما می توانید با پرداخت هزینه بیشتر نسبت به بسته بندی معمولی ، سفارشتان را دریافت نمائید. در این روش  محصولات بصورت ویژه با پلاسیتک حبابدار ، ضربه گیر ، کارتن ایمن و سایر ابزارها جهت بالابردن ایمنی سفارش به بهترین نحو بسته بندی شده و سپس به شرکت های واسط جهت حمل و نقل کالا ، تحویل خواهند شد و امکان ایجاد آسیب و خسارت به سفارش در این روش به حداقل ممکن خواهد رسید.

همچنین قبل از ارسال سفارش ، تصاویر محصولات قبل و بعد از بسته بندی از طریق #واتس اپ برای شما ارسال و پس از تائید شما سفارش به واحد ارسال سفارشات خودرو جنوب ارجاع خواهد شد.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات ، تحویل مرسولات به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر (شرکت ملی پست ایران ، تیپاکس ، باربری) و اعلام شماره پیگیری مرسوله (درج شده در بخش حساب کاربری/ اطلاعیه های من و اطلاع رسانی از طریق سامانه پیامکی) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل از جمله شکستگی و روندگی به عهده شرکت حمل و نقل است و با توجه به بیمه بودن مرسوله ، مشتری بایستی نسبت به استفاده از بیمه اقدام نماید. لذا خودرو جنوب در جهت تسهیل در پیگیری امور ، صورت جلسه رسمی و تصاویر سفارش قبل و بعد از بسته بندی و در هنگام تحویل به شعبه ارسال کننده را به شرکت مربوطه ارسال خواهد کرد.

خریداران ساکن در محدوده شهر شیراز و بندر بوشهر :

مشتری یا نماینده ایشان در هنگام دریافت سفارش خود ، بایستی سفارش را در حضور مامور تحویل سفارشات خودرو جنوب ، از لحاظ تعداد اقلام دریافتی با فاکتور ، سلامت فیزیکی و ظاهری بررسی و در صورت تائید نهایی ، رسید تحویل حضوری سفارشات را مطالعه و امضا نمایند.

و اینگونه سفارشات حضوری بدلیل رویت کامل توسط مشتری یا نماینده ایشان فاقد هر گونه خدمات پس از فروش همانند (ضمانت مرجوعی ، تست ، تعویض و ... ) می باشند.

نکات :

  • بدیهی است که تحویل گرفتن سفارش و امضا رسید مربوطه توسط مشتری یا نماینده ایشان به منزله تایید کلیه محصولات مندرج در فاکتور و محصولات دریافتی می باشد.
  • کلیه محصولات آکبند و نو بدلیل رویت کامل توسط مشتری یا نماینده ایشان فاقد هر گونه خدمات پس از فروش همانند (ضمانت مرجوعی ، تست ، تعویض و ... ) می باشند.
  • تنها در صورتی که محصولی استوک و دارای ضمانت تست وتعویض 7 روزه باشد ، مطابق با شرایط ضمانت مربوطه حداکثر تا پس از 7 روز دریافت سفارش می تواند از این ضمانت استفاده نماید و این موضوع در رسید و فاکتور مربوطه قید خواهد شد.

خریداران  ساکن در سایر شهرها و روستاها :

مشتری بایستی در هنگام تحویل سفارش خود از مامورین شرکت های حمل و نقل ، سفارش را در حضور آن ها ، بررسی و در صورت آسیب دیدگی بسته بندی و یا محصول درون آن ، آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل را به وی اطلاع دهد تا بتواند با توجه به بیمه بودن مرسولات از بیمه خسارت توسط شرکت حمل و نقل استفاده کند و همچنین بایستی در کمتر از ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت سفارش ، به واحد خدمات پس از فروش خودرو جنوب اطلاع داده شود ، تا هماهنگی های لازم جهت استفاده مشتری از بیمه ارسال مرسولات انجام شود. . لذا خودرو جنوب در جهت تسهیل در پیگیری امور ، صورت جلسه رسمی و تصاویر سفارش قبل و بعد از بسته بندی و در هنگام تحویل به شعبه ارسال کننده را به شرکت مربوطه ارسال خواهد کرد.

نکات :

  • تنها سفارشاتی که از طرف مشتریان دارای درخواست بسته بندی ویژه هستند ، شامل ضمانت و استفاده از خدمات و سرویس های خودرو جنوب (ضمانت جبران خسارت ، مرجوعی یا تعویض) خواهند بود.
  • در صورتی عدم انتخاب گزینه بسته بندی ویژه توسط مشتری در هنگام ثبت سفارش (درخواست ارسال معمولی) ، خودرو جنوب هیچ گونه تعهد و مسولیتی نسبت به ارائه خدمات پس از فروش یا باز پس گیری و تعویض محصولات ، برای سفارشاتی که در هنگام حمل و نقل برون شهری (سفارشات ارسالی به شهرها و روستاها) دچار آسیب و خسارت شده اند ندارد ، زیرا هنگام ارسال سفارشات کلیه محصولات از لحاظ سلامت فیزیکی و ظاهری مورد بررسی قرار می گیرند و تصاویر قبل و بعد از بسته بندی نیز برای مشتریان گرامی ارسال می شود و همانطور که قبل ذکر شد مرسولات توسط شرکت های حمل و نقل تحت پوشش بیمه می باشند و مشتری می بایست از بیمه مرسولات استفاده نماید.
  • ایراد های فنی و مغایرت کالای خریداری شده با کالای تحویل شده بدون ایجاد خسارت در هنگام حمل و نقل ، مربوط به ضمانت های مهلت تست و تعویض محصول می باشد.
  • در صورتی که محصولی دارای ضمانت (مهلت تست 7 روز یا تعویض) باشد و در حین حمل و نقل خسارت یا آسیبی به هر نحو به آن وارد شود ، این ضمانت ها بلااثر و برای آن محصول قابل استفاده نخواهند بود و کالا متعلق به مشتری خواهد بود.
  • مشتری با آگاهی قبلی و خواندن شرایط و ضوابط فروشگاه ، کلیه موارد را پذیرفته و حق هیچگونه ادعایی را علیه خودرو جنوب نخواهد داشت.

ارتباط با ما

در صورت وجود هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی می توانید در ساعات کاری (8 الی 18 روزهای غیرتعطیل) با ما در ارتباط باشید.