خسارت در حمل و نقل

خسارت در حمل و نقل

خودرو جنوب همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد.در این راستا و جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه خسارت و آسیب در هنگام حمل و نقل توسط شرکت ها (شرکت ملی پست ایران ، تیپاکس ، باربری) ، خودرو جنوب هنگام ثبت سفارش (برای ارسال سفارشات مشتریان ساکن در شهرستان ها) ، گزینه ای با عنوان بسته بندی ویژه در نظر گرفته است و در صورت تمایل شما می توانید با پرداخت هزینه بیشتر نسبت به بسته بندی معمولی ، سفارشتان را دریافت نمائید. در این روش  محصولات بصورت ویژه با پلاسیتک حبابدار ، ضربه گیر ، کارتن ایمن و سایر ابزارها جهت بالابردن ایمنی سفارش به بهترین نحو بسته بندی شده و سپس به شرکت های واسط جهت حمل و نقل کالا ، تحویل خواهند شد و امکان ایجاد آسیب و خسارت به سفارش در این روش به حداقل ممکن خواهد رسید.

همچنین قبل از ارسال سفارش ، تصاویر محصولات قبل و بعد از بسته بندی از طریق #واتس اپ برای شما ارسال و پس از تائید شما سفارش به واحد ارسال سفارشات خودرو جنوب ارجاع خواهد شد.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات ، تحویل مرسولات به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر (شرکت ملی پست ایران ، تیپاکس ، باربری) و اعلام شماره پیگیری مرسوله (درج شده در بخش حساب کاربری/ اطلاعیه های من و اطلاع رسانی از طریق سامانه پیامکی) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل از جمله شکستگی و روندگی به عهده شرکت حمل و نقل است و با توجه به بیمه بودن مرسوله ، مشتری بایستی نسبت به استفاده از بیمه اقدام نماید. لذا خودرو جنوب در جهت تسهیل در پیگیری امور ، صورت جلسه رسمی و تصاویر سفارش قبل و بعد از بسته بندی و در هنگام تحویل به شعبه ارسال کننده را به شرکت مربوطه ارسال خواهد کرد.

خریداران ساکن در محدوده شهر شیراز و بندر بوشهر (اعضای نقره ای و طلایی) :

مشتری یا نماینده ایشان در هنگام دریافت سفارش خود ، بایستی سفارش را در حضور مامور تحویل سفارشات خودرو جنوب ، از لحاظ تعداد اقلام دریافتی با فاکتور ، سلامت فیزیکی و ظاهری بررسی و در صورت تائید نهایی ، رسید تحویل حضوری سفارشات را مطالعه و امضا نمایند.

و اینگونه سفارشات حضوری بدلیل رویت کامل توسط مشتری یا نماینده ایشان فاقد هر گونه خدمات پس از فروش همانند (ضمانت مرجوعی ، تست ، تعویض و … ) می باشند.

نکات :

  • بدیهی است که تحویل گرفتن سفارش و امضا رسید مربوطه توسط مشتری یا نماینده ایشان به منزله تایید کلیه محصولات مندرج در فاکتور و محصولات دریافتی می باشد.
  • کلیه محصولات آکبند و نو بدلیل رویت کامل توسط مشتری یا نماینده ایشان فاقد هر گونه خدمات پس از فروش همانند (ضمانت مرجوعی ، تست ، تعویض و … ) می باشند.
  • تنها در صورتی که محصولی استوک و دارای ضمانت تست وتعویض 7 روزه باشد ، مطابق با شرایط ضمانت مربوطه حداکثر تا پس از 7 روز دریافت سفارش می تواند از این ضمانت استفاده نماید و این موضوع در رسید و فاکتور مربوطه قید خواهد شد.

خریداران ساکن در سایر شهرها و روستاها (کلیه اعضا) :

مشتری بایستی در هنگام تحویل سفارش خود از مامورین شرکت های حمل و نقل ، سفارش را در حضور آن ها ، بررسی و در صورت آسیب دیدگی بسته بندی و یا محصول درون آن ، آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل را به وی اطلاع دهد تا بتواند با توجه به بیمه بودن مرسولات از بیمه خسارت توسط شرکت حمل و نقل استفاده کند و همچنین بایستی در کمتر از ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت سفارش ، به واحد خدمات پس از فروش خودرو جنوب اطلاع داده شود ، تا هماهنگی های لازم جهت استفاده مشتری از بیمه ارسال مرسولات انجام شود. . لذا خودرو جنوب در جهت تسهیل در پیگیری امور ، صورت جلسه رسمی و تصاویر سفارش قبل و بعد از بسته بندی و در هنگام تحویل به شعبه ارسال کننده را به شرکت مربوطه ارسال خواهد کرد.

نکات :

  • تنها سفارشاتی که از طرف مشتریان دارای درخواست بسته بندی ویژه هستند ، شامل ضمانت و استفاده از خدمات و سرویس های خودرو جنوب (ضمانت جبران خسارت ، مرجوعی یا تعویض) خواهند بود.
  • در صورتی عدم انتخاب گزینه بسته بندی ویژه توسط مشتری در هنگام ثبت سفارش (درخواست ارسال معمولی) ، خودرو جنوب هیچ گونه تعهد و مسولیتی نسبت به ارائه خدمات پس از فروش یا باز پس گیری و تعویض محصولات ، برای سفارشاتی که در هنگام حمل و نقل برون شهری (سفارشات ارسالی به شهرها و روستاها) دچار آسیب و خسارت شده اند ندارد ، زیرا هنگام ارسال سفارشات کلیه محصولات از لحاظ سلامت فیزیکی و ظاهری مورد بررسی قرار می گیرند و تصاویر قبل و بعد از بسته بندی نیز برای مشتریان گرامی ارسال می شود و همانطور که قبل ذکر شد مرسولات توسط شرکت های حمل و نقل تحت پوشش بیمه می باشند و مشتری می بایست از بیمه مرسولات استفاده نماید.
  • ایراد های فنی و مغایرت کالای خریداری شده با کالای تحویل شده بدون ایجاد خسارت در هنگام حمل و نقل ، مربوط به ضمانت های مهلت تست و تعویض محصول می باشد.
  • در صورتی که محصولی دارای ضمانت (مهلت تست 7 روز یا تعویض) باشد و در حین حمل و نقل خسارت یا آسیبی به هر نحو به آن وارد شود ، این ضمانت ها بلااثر و برای آن محصول قابل استفاده نخواهند بود و کالا متعلق به مشتری خواهد بود.
  • مشتری با آگاهی قبلی و خواندن شرایط و ضوابط فروشگاه ، کلیه موارد را پذیرفته و حق هیچگونه ادعایی را علیه خودرو جنوب نخواهد داشت.