ضمانت مرجوعی و انصراف از خرید

ضمانت مرجوعی محصولات و انصراف از خرید

در راستای حقوق مصرف کننده ، خودرو جنوب این امکان را ایجاد نموده تا در صورتی که مشتری پس از ثبت سفارش و واریز وجه تا 7 روز از خرید خود منصرف شود ، امکان لغو کردن کل سفارش و دریافت وجه پرداختی (بدون تحمل جریمه) امکان پذیر باشد ، شرایط و قوانین مرجوعی و انصراف از خرید به صورت 2 مورد زیر می باشد.

 1. محصولات موجود در انبار
 2. محصولات ثبت سفارش شده جهت واردات

توجه : در صورت انصراف مشتری از خرید و درخواست مرجوعی سفارش ، در صورتی که در یک سفارش چندین محصول خریداری شده باشد ، بایستی کل سفارش مرجوع شود و امکان بازکردن جعبه اصلی سفارش و مرجوع کردن موردی محصولات وجود ندارد.(این موضوع در فاکتور و بصورت لیبل نیز بر روی جعبه اصلی سفارش در 2 ناحیه درج شده است.)

محصولات غیر قابل مرجوعی

 

 • هرگونه محصولی که طی تماس با فروشگاه ثبت شده باشد و طبق توضیحات فروشنده ، شرایطی خاص بر نوع محصول حاکم است و فاقد ضمانت مرجوعی و انصراف از خرید باشد ، نیز شامل استفاده از این ضمانت نخواهد بود و سفارش 100% متعلق به مشتری خواهد بود و مشتری با آگاهی کامل نسبت به شرایط و قوانین فروشگاه و تضویحات فروشنده ، اقدام به ثبت سفارش و خرید محصولات می کند و حق هیچ گونه ادعایی نسبت به خودرو جنوب را نخواهند داشت.
 • محصولات گروه دانلودی (تصاویر ، ویدیو ، دفترچه راهنما ، سرویس ها و نقشه سیم کشی و ...) بدلیل اینکه پس از خرید در پنل کاربری قابل مشاهده و دانلود توسط مشتری می باشد ، شامل ضمانت مرجوعی نمی باشند و خریدار پس از خرید حق انصراف و درخواست عودت وجه را تحت هیچ عنوانی نخواهد داشت.
 • در صورتی که محصولاتی از گروه فوق به درخواست مشتری جهت تبدیل نسخه مجازی به نسخه فیزیکی به چاپخانه ارسال و چاپ شوند نیز قابل مرجوعی نمی باشد و خریدار پس از خرید حق انصراف و درخواست عودت وجه را تحت هیچ عنوانی نخواهد داشت و اینگونه سفارشات طبق روال به آدرس مشتری ارسال خواهند شد.

محصولات موجود در انبار

 

در صورتی که محصولات خریداری شده از محصولات موجود در انبار خودرو جنوب باشد ، شرایط به شرح زیر می باشد :

 • مشتری گرامی در صورت انصراف از خرید تا قبل از 7 روز از زمانی که برای خودرو جنوب (از طریق پیگیری آنلاین یا تلفنی از طریق شرکت های حمل و نقل) محرض شده است که شما سفارش را دریافت کرده اید ، فرصت دارید تا موضوع انصراف از خرید را به واحد خدمات پس از فروش خودرو جنوب اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای مرجوعی کل سفارش مطابق با شرایط مربوطه صورت گیرد.(این موضوع در فاکتور و همچنین بصورت لیبل روی جعبه اصلی سفارش درج گردیده است.)
 • انصراف از خرید قبل از ارسال سفارش

در صورتی که انصراف از خرید ، قبل از ارسال سفارش توسط فروشگاه (وضعیت در حال بررسی در انبار) باشد ، مشتری بایستی موضوع را هرچه سریعتر در همان روز به واحد فروشگاه اطلاع دهد تا از ارسال سفارش جلوگیری شود.

تنها در اینصورت کل وجه پرداختی بصورت کامل طبق ضمانت بازگشت وجه به حساب مشتری واریز و عودت خواهد شد.


 • انصراف از خرید پس از ارسال سفارش :

1-در صورتی که سفارش به شرکت های حمل و نقل تحویل و رسید شده باشند ، تنها در صورتی که هنوز سفارش قابل لغو شدن باشد ، یعنی از طرف شرکت مذکور برای ارسال بارگیری و تحویل نشده باشد ، خودرو جنوب می تواند سفارش را از شرکت مذکور باز پس گیری کند و در صورت مطالبه خسارت (خسارت یا حق انبارداری و ...) توسط شرکت مذکور ، خودرو جنوب به عنوان نماینده خریدار میتواند خسارت را پرداخت کند و سپس خسارت را از مشتری خود وصول کند.

محاسبه هزینه ها و عودت وجه :

در این صورت کل مبلغ پرداختی مشتری مطابق با فاکتور با کسر هزینه کارتن و بسته بندی و هزینه درون شهری 2 مسیره (پیک یا پیکاپ) و در صورت وجود خسارت وارد شده ، مبلغ محاسبه شده و الباقی مبلغ طبق ضمانت بازگشت وجه به حساب مشتری واریز و عودت خواهد شد .

2-در صورتی که سفارش تحویل شده به شرکت های حمل و نقل قابل لغو شدن نباشد ، یعنی از طرف شرکت مذکور به شعبه اصلی ارسال و یا بارگیری شده باشد ، پس از دریافت سفارش در مقصد توسط مشتری ، بدون بازکردن جعبه اصلی سفارش و مخدوش کردن لیبل پلمپ ، مشتری می بایست بسته را با هماهنگی با واحد خدمات پس از فروش ، تنها از طریق شرکت ملی پست ایران (با هزینه مشتری) به آدرس خودرو جنوب در شهر شیراز ارسال نماید.

محاسبه هزینه ها و عودت وجه :

در صورت عودت با سایر روش ها (تیپاکس ، باربری ، اتوبوسرانی و...) یا اقدام مشتری به پس کرایه نمودن و پرداخت هزینه دریافت سفارش توسط خودرو جنوب ، هزینه پرداختی از فاکتور مشتری کسر خواهد شد.

در این صورت کل مبلغ پرداختی مشتری مطابق با فاکتور با کسر هزینه کارتن و بسته بندی و هزینه درون شهری در صورت وجود خسارت وارد شده ، مبلغ محاسبه شده و الباقی مبلغ طبق ضمانت بازگشت وجه به حساب مشتری واریز و عودت خواهد شد .

محصولات ثبت سفارش شده جهت واردات

در صورتی که محصول خریداری شده از محصولاتی است که مشتری درخواست ثبت سفارش و واردات آن را داده باشد ، شرایط به شرح زیر می باشد.

طبق قرارداد منعقد شده فی مابین خودرو جنوب و مشتری ، اقدام به ثبت سفارش واردات قطعات در هر زمان به معنی آگاهی کامل مشتری نسبت به شرایط و قوانین فروشگاه بوده و اینگونه سفارشات با هر مقدار ارزش ریالی تنها بصورت اختصاصی برای مشتری ثبت سفارش و از طریق مبادی رسمی وارد ایران خواهند شد ، بنابراین امکان لغو اینگونه سفارشات پس از واریز وجه و ثبت سفارش واردات و خرید توسط خودرو جنوب ، تحت هیچ عنوانی وجود ندارد و مشتری حق هیچ گونه ادعایی نسبت به خودرو جنوب را نخواهند داشت.اینگونه سفارشات پس از واردات و ترخیص از گمرک مربوطه طبق روال معمول خودرو جنوب به آدرس مشتری ارسال خواهد شد. (کسب اطلاعات بیشتر در فرم قرارداد ثبت سفارش و واردات قطعات و لوازم یدکی)

موارد ابطال ضمانت

 

 • مشتری در صورت انصراف از خرید تا قبل از 7 روز از زمانی که برای خودرو جنوب (از طریق پیگیری آنلاین یا تلفنی از طریق شرکت های حمل و نقل) محرض شده است که شما سفارش را دریافت کرده است ، فرصت دارد تا موضوع انصراف از خرید را به واحد خدمات پس از فروش خودرو جنوب اطلاع دهد تا اقدامات لازم برای مرجوعی کل سفارش مطابق با شرایط مربوطه صورت گیرد.(این موضوع در فاکتور و همچنین بصورت لیبل روی جعبه اصلی سفارش درج گردیده است.)
 • فروشگاه هیچ گونه مسولیتی در قبال بازپس گیری و مرجوعی سفارش پس از 7 روز را ندارد و مشتری حق هیچگونه ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.
 • درخواست مرجوعی و انصراف از خرید تنها شامل سفارشاتی می باشد که جعبه سفارش و پک اصلی آن توسط مشتری باز نشده و لیبل پلمپ ها مخدوش یا پاره نشده باشند.
 • هر گونه دخل و تصرف ، مخدوش یا پاره شدن لیبل پلمپ جعبه اصلی ، بازکردن بسته بندی اولیه ، لیبل ها و حتی پلاستیک حبابدار ، نایلون وکیوم و شیرینگ ، حتی بدون استفاده از محصولات ، آسیب دیدگی حین حمل و نقل و خرابی محصولات امکان استفاده از این ضمانت را برای آن سفارش از بین خواهد برد و سفارش تحت هیچ عنوانی قابل باز پس گیری نمی باشد و سفارش 100% متعلق به مشتری خواهد بود.
 • در صورتی که سفارش در شرایط اولیه توسط فروشگاه دریافت نشود و موارد فوق الذکر برای جعبه و محصولات رخ داده باشد ، در صورت مشاهده این موارد توسط کارشناس ، سفارش خارج از شرایط اولیه بوده و سفارش عینا بصورت کرایه در مقصد به آدرس مشتری عودت شد.
 • تنها در صورت دریافت سفارش در شرایط اولیه توسط فروشگاه و بررسی و تائید کارشناسان واحد خدمات پس از فروش مبنی بر عدم مخدوش یا باز شدن لیبل ها و عدم آسیب دیدگی و سالم بودن محصولات ، پس از کسر هزینه بسته بندی و شهری ، الباقی مبلغ فاکتور طبق ضمانت بازگشت وجه به حساب مشتری واریز و عودت خواهد شد.
 • توجه : فروشگاه تنها در قبال بازگشت وجه خود محصولات مطابق با مبلغ درج شده در فاکتور بابت محصول اقدام می کند و تعهدی در قبال هزینه بازگشت وجه کارتن و هزینه بسته و شهری (پیک و پیکاپ) یا خسارات وارد شده ندارد.

مشتری با آگاهی کامل نسبت به شرایط و قوانین فروشگاه ، اقدام به ثبت سفارش و خرید محصولات می کند و حق هیچ گونه ادعایی نسبت به خودرو جنوب را نخواهند داشت.

ارتباط با ما

در صورت وجود هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی می توانید در ساعات کاری (8 الی 18 روزهای غیرتعطیل) با ما در ارتباط باشید.